Make-up: aneb photoshop to nezachrání


Od dob největší slávy photoshopu se názor veřejnosti na photo make-up neustále mění. Jak tedy? Pozvat zkušeného make-up artistu nebo photoshop všechno spraví? Grafický editor manuálně ovládá fotograf. Ten by rád měl co nejméně upravování, nejen kvůli tomu, že retuš je časově velmi náročná, ale taky aby se mohl naplno věnovat samotnému focení a vytvářet něco přirozeného a ne uměle “nakresleného”ve photoshopu.

Funkcí make-upu při focení je hned několik:

1. Lesk Bývá posledním krokem, ale prvním a nejdůležitějším bodem. Jen si vzpomeňte kolik kamarádek se vám zmíní “počkej musím se jít přepudrovat”. Lesk v obličeji vám zdeformuje rysy a photoshoop není všemocný. Lesk sice odstraní, ale za cenu toho, že budete vypadat jako gumová panenka.

Dnešní trendy se pohybují i v lesklých make-ups, ale jedná se pouze o určité partie obličeje jako je prostor kolem vnější části očí, lehké klouzání do tváří, hřbet nosu plus lehký dotek nad horním rtem (pokud se nebavíme o fashion make-upu… to je ještě další pohádka :)

Nicméně klasická “T” zóna by se lesknout vůbec neměla aby nedocházelo k deformaci obličeje.


2. Korekce pleti

Nejedná se o tuny make-upu, ale o citlivé zakrytí barevných nerovností, které často pod světlem vylezou a působí nezdravě, stejně jako akné a jiné nedostatky pleti.


3. Rozjasnění a podtržení určitých partií obličeje

Pod ateliérovým světlem se vám “neupravený” obličej stává plochým. Pokud chceme zachytit vaši určitou náladu, svěžest a nebo daný look, je třeba partie obličeje lehce podtrhnout, rozjasnit a prohloubit. Vše dokáže jemná tvářenka nebo bronzer.


4. Zvýraznění krásy, kterou nám příroda nadělila

Každý má ve tváři něco, co zaujme. Něco, co vás samotné baví, co máte na sobě ráda a co make-up nádherně podrthne, zvýrazní nebo dokonce zviditelní. Podtrhne tak vaši osobnost a přednost.


5. Vytvoření speciálního looku

Tady nám přichází velký bonus make-upového světa! Můžete být naprosto sami sebou v naturálním pojetí nebo z vás může make-up artista vykouzlit éterickou nežnou vílu, záhadnou femme fatale, nebo cokoli dalšího, co vás přitahuje.

Photo make-up je nástrojem, který pomáhá fotografům dosáhnout žádaného výsledku a modelkám cítit se ve své kůži příjemně, seběvědomě a užít si focení! ▪

Aktuální
Hledat podle hesla
Sledujte nás
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon