Ateliér: všude dobře, doma nejlíp


Ano, tak jak to vidíte, černé na bílém. Ateliér First Smile Photography je místem, kde žije fotografka Eva se psem Finnem. Nepředstavujte si svůj obývák plný osobních věcí, ve kterém přes milión polštářků a použité hrnky skáče fotografka. Tento byt je elegantně rozdělen na osobní a pracovní část, které rozděluje chodba. Nemusíte se tedy bát, že byste neměli dostatek soukromí.


Proč ateliér doma?

“Vždycky jsem nesnášela focení v ateliéru. Připadalo mi to strojené, lidi tam byli nervózní, necítili se dobře a já také ne. Před otevřením ateliéru na Vinohradech jsem pracovala na Kanárech, kde bylo vždycky krásně, svítilo slunce a byla jsem rozmazlená z focení na plážích.


Když jsem se vrátila do Prahy, a do zimy, rozhodla jsem se, že ušetřím za pronájem ateliéru. Obnáší to hromadu komplikací, je tam často obsazeno a člověk neví přesně, kde co je.


Ale ateliér jsem k práci potřebovala. V zimě v Česku nechcete spolehat na to, že třeba bude hezky. Tak přišlo ono geniální řešení: budu mít ateliér doma! Pronajmu si větší byt, ale za to dostanu ten luxus, že všechno vybavení bude moje, místnost bude zařízena přesně tak, jak to vyhovuje mně a bude tam kdykoli potřebuji volno.


Tak se stalo, nakoupila jsem ateliérové vybavení. Nejdřív to byla prázdná místnost s jedním pozadím, a dvěma světly. Postupem času se tam začaly objevovat stoly, židle a teď už hrdě vlastním i záclony.


Když jsem ve svém domácím ateliéru začala fotit, tak jsem každým dnem zjišťovala kolik výhod o kterých jsem ani netušila vlastně má. Máte pokrčené šaty? Nevadí, vyžehlíme je coby dup, mám tady žehličku i prkno. Bolí vás hlava? Vydržte, donesu Ibalgin.

Nemluvě o tom, jak nadšeni byli hosté když jsem jim půlhodiny jmenovala jaké mám na výběr sypané čaje, zatímco oni mlsali můj domácí štrůdl.


Ale úplně nejvíc šokující zjištění pro mě bylo, když jsem si uvědomila, že mé fotky v ateliéru kolikrát ani nevypadají jako klasické ateliérovky, které jsem tak neměla ráda. A není to jenom kvůli tomu, že místo nepřirozených póz se válíme na gauči pod paprsky přirozeného světla.

Je to hlavně proto, že ke mě lidi nechodí na focení, ale na návštěvu. Chodí si odpočinout a nechat se hýčkat. Při tom vznikají uvolněné fotky plné opravdových emocí. Žádné umělé úsměvy.


A tak se ze mě stal ateliéromil. Když mě moje make-up artistka po půl roce spolupráce poprvé viděla mimo ateliér tak se mě zeptala, jestli jsem v pohodě. I když jsem se vídali x krát týdně, poprvé mě viděla mimo moje “přirozené prostředí”.


Pravda je, že ráda fotím na nových, krásných, zajímavých místech. Na plážích, skalách a v lesích.

Ale ze všeho nejraději… Fotím doma :)


Aktuální
Hledat podle hesla
Sledujte nás
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon