Natural x výrazné líčení

Každá žena se vnímá jinak, a má jinou potřebu se zkrášlovat. Což je na nás to krásné, podtrhuje to naši osobnost. Nedá se tedy říct, co je dobře či špatně. Správné je to, v čem se cítíme dobře :)


Dělíme se na 3 skupiny žen:

  • Přírodní - vůbec se nelíčí, dokonce jim cokoliv na obličejí vadí

  • Naturální - rády se upravují, ale potrpí si na to, aby úprava byla jemná a přirozeně působící

  • Make-up dámy - žijou svým vzhledem, milují dekorativní kosmetiku a neustále experimentují s výraznými rtěnkami, linkami, a jinými vynálezy.

A jaký typ jste Vy?


Co je vhodné zvolit na focení?

First Smile Photography se snaží vyzdvihnout charakter ženy. A ten má každá jiný. Proto se vždycky před focením ptáme, zda se žena líčí, jak je zvyklá se upravovat, chce-li vyzkoušet něco nového, nebo zůstat v tom, co zná a cítí se v tom dobře. Na základě odpovědí na tyhle otázky se pak domlouváme na celkovém průběhu focení, výběru doplňků a stylingu.

Občas přijdou dámy, které se bojí čehokoli na obličeji, a všechno je na ně “moc”. Jindy na otázku, jaké fotky byste si přála, dostaneme odpověď v podobě fotky těhotné Christiny Aguilery s obrovskou linkou přes půl obličeje.

Všechny jsme různé a v tom je naše krása.


Co je naturální look a jak ho vytvořit?

Naturální make-up nám podtrhuje to, co ve tváři už máme a vyzdvihuje naše plusy. Dokáže bezpečně schovat mínusy. Na samotných fotkách působí něžně a velice přirozeně. Pleť je krásná, šťavnatá a čistá.

Když sami sobě mrknete do tváře, tak hned uvidíte barvy. Zkuste se samy nalíčit s tím co už v obličeji máte. Tzv. obtáhněte svoje rysy. Pleť vám říká jakou pleťovku dát. Se žlutým, růžovým nebo olivovým podtónem. Už jen podle odstínu vašeho krku uvidíte po jaké barvě sáhnout. Kruhy pod očima malinko projasníte o tón, neba dva tóny světlejším concealerem.

Další krůček je stěžejní, obočí dělá člověka. Učešte si jej čistým kartáčkem od řasenky, nebo “česátkem” a dolaďte si případné mezery mezi chloupky stejným odstínem jako vaše obočí. A máme krásný základ.

Stíny necháme na později a dáme jen tmavěhnědou řasenku. Tváře doladíme lehkým dotekem tvářenky ve stejné barvě jakou ve skutečnosti na tvářičkách máte a rty obdobně. Najděte si rtěnku přesně v odstínu vašich rtů. A jste to VY, naturálně nalíčená a lehce podtržená.


Silný make-up slouží pro výrazné podtržení ženy a vytvoření speciálního looku. Většina z vás si čas od času chce vyzkoušet něco nového a nechat se tzv. výrazně podtrhnout.

I tento make-up má své hranice. Stále bych volila krásnou čistou a lehkou pleťovku. Na problematičtější pleť zvolte spíše korekce postižených partií nežli těžký, silně krycí make-up. Tady se dostáváme k velice tenké hranici mezi make-upem a maskou. Váš obličej by měl působit příjemně, výrazně a nenásilně. Pokud teda nejdete vystupovat na pódium, to je jiný příběh.


Zlaté pravidlo výrazného make-upu:

“Výrazné oči a lehké rty nebo výrazné rty a jen zlehka nalíčené oči.”


Proč tak? Zkrátka pokud chceme být dámy na úrovni, tak všeho s mírou.


Teď si možná říkáte: A jak to mám asi všechno udělat? Nefunguje mě to, vypadám divně a vůbec, k čemu to je. Zeptejte se profesionála. Můžete se poradit s make-up artistou, nebo dokonce navštívit osobní kurz líčení, kde se dozvíte zásady, poradí vám, co právě vašemu obličeji, pleti a charakteru sedne nejvíce. Vyberete odpovídající produkty, odstíny a naučíte se základní pravidla líčení.

Vy, vaši partneři, i vaše okolí to rozhodně ocení. Ať už v naturálním nebo výrazném provedení. ▪

Aktuální
Hledat podle hesla
Sledujte nás
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon