Boudoir - připomínka ženskosti

Sexuální, ale ne provokativní. Erotický, ale ne sprostý. Dává prostor fantazii. Naznačuje, ale neříká. Ukáže málo, ale vyvolá hodně.


Dostali jste chuť se seznámit?

Slýcháme to zvláštní slovo v souvislosti s focením a důležitě přikyvujeme, protože je nám trapné říct, že nevíme co to je. Navíc si domyslíme, že to bude něco jako Glamour nebo Fashion, prostě nějaké další focení hezké holky.


V podstatě to je pravda. Je to další focení hezké holky. Ale stejně tak můžeme říct, že máme chuť na mraženou smetanu s cukrem, ale místo toho říkáme, že bychom si dali ZMRZLINU.


Slovo “boudoir” pochází z francoužštiny a je historickým označením dámské místnosti. Privátní ložnice dámy, nebo salónku, kam se ženy odebíraly poklábosit. Každopádně to bylo ženské území.


K fotografii se tento výraz přilepil již v jejich začátcích. Nejedná se totiž o obyčejný portrét. Boudoir fotografie je intimní záležitostí, určenou muži, na kterém dámě záleží. Manžel, přítel, milenec,… Záleží jen na vás, čí srdce si chcete získat. Kromě okouzlení muže našeho srdce plní Boudoir focení další důležitou úlohu - okouzlit nás.


Každá z nás má komplexy. Moc tlustá, moc vychrtlá, moc velký nos, moc malá prsa,… Můžeme pokračovat do nekonečna. Boudoir focení je svým způsobem terapií. Ukáže nám, že jsme každá jedinečná. Každá jsme unikát. A mít všechny 90-60-90, tak by tato jedinečnost zanikla.


Úkolem Boudoir focení je zamilovat nás do sebe samy. Do svého těla, své osobnosti, svých nedokonalostí, které nás dělají dokonalýma. Abychom se přijaly takové, jaké jsme a začaly se mít rády.


V každodenním životě nemáme dost času na sebe. Práce, domácnost, přátelé, děti, mazlíčci, rodiče, a tak dále a furt dokola do odpadnutí. Ve 25 letech nás bolí záda, máme unavenou, pomačkanou pleť, vypadávají nám vlasy a pak nám ještě přítel řekne, že jsme málo ženské a mohli bychom se více malovat… Paráda, díky miláčku, tak umyj ten záchod a já jdu na manikúru, co ty na to?


Okolí nás přestává vnímat jako křehké bytosti, o které je potřeba pečovat. Proč taky? Dveře si podržíme samy, nemluvě o kabátu. V lodičkách před divadlem přivrtáme spadlou poličku a máme každá minimálně 8 rukou. Jedna žehlí, druhá vysává, třetí krmí dítě, čtvrtá posílá fakturu,…


Některé z nás zvládají i v dnešní době být ladné dámy, obdivované kamkoli vejdou. Klobouk dolů. Většina z nás se ale rozdá do posledního smítka pro práci, rodinu, přátelé a nenechá ani kousek toho báječného člověka pro sebe. Zapomene, že si vlastně taky zaslouží lásku, a nejen od okolí, ale hlavně sama od sebe.


Můžeme si říct, že na sobě začneme v tomto ohledu pracovat. Nebo si můžeme dopřát Boudoir zážitek. Nechat o sebe pečovat make-up artistku a fotografku, připomenout si svou ženskost a zhmotnit ji v podobě fotografií, abychom už na ni nemohli zapomenout znovu. ▪
Aktuální
Hledat podle hesla
Sledujte nás
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon