Nehty? Ano, má smysl je řešit!

Chápu, že všichni máme tunu starostí. A chápu, že nehty nejsou tou nejzásadnější z nich. A chápu, že už tak řešíte, jestli se Vám na focení vůbec chce, a co si vzít s sebou a že si nestíháte umýt hlavu,... Všechno chápu. Ale :)


Minulý týden mi přišla na focení budoucí maminka a já jsem nemohla odtrhnout oči od jejích překrásných NEHTŮ. Nejen, že ničemu nevadily, ale dokonce díky nim byly fotky detailů bříška dokonalé. Ruce a nohy jsou taky součástí těla, které máte v plánu fotit. A jestli u nohou se to dá zamaskovat, u rukou už tak úplně ne. A't už se bavíme o těhotenském, boudoir nebo portrétním focení, ve chvíli, kdy musí fotograf řešit, aby v záběru nešly vidět neupravené nehty, ochuzujete se o SPOUSTU možností.

Když už se rozhodnete řešit vzhled Vaších nehtů, je dobré si říct, co od nich vlastně očekáváte. Chcete být samice s červenými drápky nebo anděl s francouzkou? Nebo to chcete rozjet v neonovém discu? Je to čistě na Vás, nic není správně ani špatně. Určitě není na škodu se poradit s fotografem a rozhodnout se na základě stylu focení. Když se rozhodnete pro jemné barvy, bílou krajku a romantiku, tak růžové zvýrazňovače na prstech Vám úplně rozbijou koncept. Pokud ale chcete fotit něco šíleného, výtržnického, tak právě ten zvýrazňovač tomu nasadí chybějící korunku.

Pokud se bavíme o těhotenském nebo novorozeneckém focení, tak u těch není na škodu se zamyslet nad kořenem slova. Pak si i lépe uvědomíme, kdo je hlavní postavou focení (nehty ne). Z moji zkušenosti k tomuto druhu focení sedí jemnost, ať už se týká oblečení, pozadí, doplňků nebo právě nehtů. Chceme přece aby vyniklo drobné miminko, ne aby vzor či barva strhly všechnu pozornost na sebe. Obecně se dá říct, že kvalitně udělané NUDE nehty v přirozené délce jsou sázkou na jistotu. Tady se dostáváme ke slovu "kvalitně". Každá si umíme upravit nehty. Ale! Jedna věc jsou nehty na každodenní fungování a pokud ruce nejsou v popředí vykonávání naší práce, tak se dá spokojit s poměrně málem.

Navíc v dnešní době, kdy módou vládne PŘIROZENOST, se dost hraje na krátké nenalakované nehty. Pokud je to styl, se kterým se ztotožňujete, v pořádku, jak jsem zmiňovala na začátku, nic není správně ani špatně, každému se líbí něco jiného. Doporučení člověka, který se kouká denně na Xtery nehty a vidí, jak jsou schopny fotce pomoct nebo ublížit: UDĚLEJTE SI RADOST! Když už jste se odhodlala, že vyrazíte na focení a že si necháte udělat památku na jisté období, užijte si to se vším všudy! Čaj Vám v ateliéru uděláme, make-up artistka se Vám postará o hlavu. Nehty zatím v rámci focení neupravujeme, ale co není může být :P Zajděte si na MANIKÚRU, nedělejte si nic šíleneho, klidně ať to vypadá úplně stejně jako Vaše přirozené nehty, akorát ať jsou upravené. Být žena nemusí být náročné, když se naučíme si to užívat :) ▪


Aktuální
Hledat podle hesla
Sledujte nás
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black Pinterest Icon